BRANŞLAR

AYKON AKADEMİ

Jimnastik

Jimnastik Ankara

Jimnastik çocuklarda temel motorik özelliklerin kombine olarak gelişmesini sağlayan, bilişsel gelişimi desteklerken aynı zamanda fiziksel uygunluk durumunun yeterli olmasına ve özgüven gelişimine katkıda bulunan en temel spor branşlarından biridir. Her spor branşı belli oranda denge, esneklik, kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik, dinamizim ve dayanıklılık gibi temel motorik özellikleri içerir.

Jimnastiğin tüm branşların temeli sayılmasının nedeni motorik özelliklerin tamamını bünyesinde barındıran ve gelişimini sağlayan tek branş olmasıdır. Jimnastik sporu çok küçük yaşlarda başlar bunun nedeni ise küçük yaşlarda vücuttaki eklem ve kas yapısının kolay şekillenebilir olmasıdır. Dolayısıyla küçük yaşta spora jimnastikle başlayan çocukların diğer sporlara yönelmek istemesi durumunda vücut yapılarında bir hazır bulunuşluk söz konusu olur ve diğer spor branşlarında jimnastik yapmamış bireylerle kıyaslandıklarında üst düzey bir yatkınlık ve başarı örneği sergilerler.

Jimnastiğin hoş görü, disiplin, öz güven, sosyalleşme ,yardımlaşma ,yaratıcılık ve temel fiziksel gelişim açısından bir çocuğun ihtiyacı olan her şeyi içinde barındırır.

Bebek Jimnastik (Baby GYM)

Baby GYM Ankara

12-36 ay aralığında olan Baby GYM gruplarında bebeklerimiz, ebeveynleri ile beraber uzman eğitmenlerimiz eşliğinde çeşitli esnetme hareketleri, egzersizler, beceri parkurları, şarkılar, danslar ve eğlenceli oyunlar ile doğal yeteneklerinin farkına varmaktadır.

Bebeklerimiz jimnastik ile eğlenerek vakit geçirirken; el, kol ve gövde kontrolü kazanıp hareketlenmeye başladıkça, fiziksel aktivitede yavaş yavaş hayatlarına girmiş olur. Bu aşamada, ilerleyen ince ve kaba motor gelişimleri, uygulanan özel gelişim programımızla desteklenmektedir. Baby gym'de anne-babalar ile birlikte bebeklerimiz ve eğitmenlerimiz eşliğinde çeşitli esneme hareketleri, egzersizler ve beceri parkurları, şarkılar, danslar ve eğlenceli oyunlar eşliğinde dersin keyfini çıkarırken aynı zamanda doğal yeteneklerini keşfetme imkanı sağlanmaktadır. Fiziksel ve zihinsel olarak gelişim sağlayan baby gym programlarında, bebeklerimizin sosyalleşmeleri ve özgüven gelişimleri ön planda tutulmaktadır.

HEMEN ŞİMDİ, BİLGİNİZİ BIRAKIN SİZİ ARAYALIM!