HABERLER

AYKON AKADEMİ

Kış aylarında hastalıklara YOGA’lı önlem!

Kış aylarında hastalıklara YOGA’lı önlem!
26.09.2016

Eğer yoga tutkunuysanız, şimdiye kadar yoganın faydalarını zaten görmüşsünüzdür. Kış aylarında üşütmeden kaynaklanan hastalıklara daha az yakalanmış, uyku sorunu yaşamamışsınızdır. Ama yoga hakkında bazı şüpheleriniz varsa bu yazıyı mutlaka okumalısınız.

Yoga aslında doğu kökenlidir fakat yoganın sağlığa faydaları hakkında batıda daha fazla araştırma yapılmıştır. Avrupa’da yoga hakkında yapılan birçok bilimsel araştırma, yoganın kronik ağrıları iyileştirdiğini, bazı hastalıklara iyi geldiğini ortaya koyan sonuçlara ulaşmışlardır.

Yoga daha çok vücut hareketlerini kapsadığı için günümüzde giderek yayılmakta olan kas hastalıklarına karşı korunmak için sağlık uzmanları tarafından önerilmektedir. Gününün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçiren ve tabletlerle dolaşan insanoğluna teknoloji yeni hastalıklar hediye etmekte. Hareketsiz kalan yeni nelller, doğal olarak belirli bir yaşta başta kas hastalıkları olmak üzere, sindirim sistemi, kalp gibi ciddi hastalıklara yakalanma riski artmaktadır. Bu noktada ise yoga devreye giriyor.

AYKON AKADEMİ YOGA EĞİTİMLERİMİZ İÇİN TIKLAYINIZ.