HABERLER

AYKON AKADEMİ

Aykon Akademi Yaz Okulu

Aykon Akademi Yaz Okulu
18.05.2018

Tüm yaz boyunca evde kalan çocuklar maalesef tek eğlence kaynakları olan tv, bilgisayar veya oyun konsolları karşısında zaman geçirmek zorunda kalırlar. Çocukların televizyon karşısında çok fazla vakit geçirmesi önerilmez. Çocukların gelişimi için birçok risk oluşturmaktadır. Bu nedenle yaz spor okulları biçilmiş kaftandır. Tüm aile bireyleri hafta içi sabah hep birlikte evden çıkar ve akşam yine birlikte eve dönerler. Ebeveynler işine, çocuklar yaz okuluna. Hafta sonları yaz okulu olmaz böylece aile bireyleri hafta sonunu dolu dolu birlikte geçirme fırsatı bulurlar.

BAŞVURU: BİLGİNİZİ BIRAKIN SİZİ ARAYALIM!

Yaz okulunda çocuklar; gruplara ayrılırlar ve her bir gruba tüm gün boyunca bir rehber eşlik eder. Rehber, tüm gün boyunca grubunun başından ayrılmaz. Onlara her konuda yardımcı olur. Havuza gireceklerin giyinmelerine yardımcı olmaktan tutun, yemek yemelerine kadar birçok konuda dadılık görevi yaparlar.

Yaz spor okullarının bir diğer faydası da; yetenekli çocuklar için yetenek taraması yapılmış olmasıdır. Özellikle Aykon Akademi bünyesinde gerçekleştirilen yaz spor okullarında küçük yaşta spor ile tanışan çocuklar, yetenekleri doğrultusunda ilgili branşlara yönlendirilerek gelecekte profesyonel sporcu olabilme fırsatı yakalayabilirler. Bu da gerek çocuk gerekse ailesi için gurur vericidir. Yaz okulu bitiminde arzu eden çocuklar kış spor okuluna dâhil olabilir, böylece hafta sonları sporculuk kariyerlerine devam edebilirler. Okulların açık olduğu dönemlerde hafta içi okul, hafta sonu spor çok uyumlu ikilidir. Çocuk gelişimde birbirini tamamlayan etmenlerdendir.

Aykon Akademi isminin hakkını vererek çocukların kullanabilecekleri bir program hazırladı. Çocuklarımız şehir merkezinden uzaklaşmadan yaşıtlarıyla birlikte eğlenerek, yaz tatillerini en verimli şekilde, güvenli bir ortamda geçirecekler. Programımızla birlikte sanatsal, kültürel, akademik nitelikli aktivite ve atölyelerle, temiz hava ve sağlıklı gıda alarak bol hareket eden çocuklar aynı zamanda fen deneylerinden entelektüel çalışmalara pek çok alanda kendilerini geliştirebilecekler. Siz de çocuğunuzun öğrenme serüveninde ona unutamayacağı bir yaz armağan etmek istemez misiniz?

BAŞVURU: BİLGİNİZİ BIRAKIN SİZİ ARAYALIM!

NE İSTERİZ?

• Eğlenmesini istiyorum.
• Araştırmasını istiyorum.
• Yaratıcılığının gelişmesini istiyorum.
• Yeniliklere uyum sağlamasını istiyorum.
• Duygularını iyi ifade edebilmeyi öğrenmesini istiyorum.
• İş birliğine yatkın bir birey olmasını istiyorum.
• Empati kurmayı öğrenmesini istiyorum.
• İlgi alanlarını geliştirmesini istiyorum.
• Yeni bir sosyal çevreye dahil olup yeni arkadaşları olsun istiyorum.

Aykon Akademi Yaz Okulu bu sene de içerdiği aktivite programlarıyla çocuklarınızın öğrenirken hoşça vakit geçirmelerinin yanı sıra ilgi alanları doğrultusunda yeteneklerini artırmayı amaçlıyor!

Yaz spor okulumuz bünyesinde eğitim gören çocukların dönem içinde gösterdikleri performans ve yetenekleri hakkındaki veriler aynı dönemin sonunda aileler ile paylaşılmakta, yetenekleri doğrultusunda yönlendirilmektedir.

Yaz okulumuz 5-10 yaş arası çocuklara yöneliktir. Yüzme, Jimnastik, Tenis, Binicilik, Ekoloji, Film Saati, Serbest Etkinlik, Kitap Okuma, El Sanatları, Mini Disko, Eğitsel Oyunlar Parkur Survivor branşlarında etkinlikler yapılacaktır.

BAŞVURU: BİLGİNİZİ BIRAKIN SİZİ ARAYALIM!